Top průvodce nejlepším jídlem, nočním životem a zábavou

Blíží se nám letní sezóna a období vysněných dovolených. Ne každý rád cestuje na jinou stranu zeměkoule, a tak věřím, že spousta z vás se rozhodne vydat na cestu Českou republikou. Tento nápad mi přijde jako jeden z těch lepších, poznáte tak vlastní zemi a dobijete potřebnou energii na další pracovní období. Další možností je zavítat k naším sousedům a navštívit Německo, Rakousko, Polsko nebo Slovensko. V dnešní době doprava mezi evropskými městy je tak pohodlná, že oko nestihnete zamhouřit, jak vás autobus či vlak dopraví do vybrané destinace.

best foodPokud plánujete výlet do jednoho z evropských měst, určitě se prvně
podívejte na Internet. Zde se můžete inspirovat zkušenosti jiných cestovatelů, na což je úplně skvělá stránka TripAdvisor. Umožňuje vyhledávání dle destinace a dle typu zábavy. Přejete si shlédnout nejlepší památky v Římě nebo se najíst v nejoblíbenější restauraci Londýna? TripAdvisor a cestovatele z celého světa vám poradí!

Další možností je pořídit si klasického průvodce, který budete mít vždy po ruce, můžete si do knížky škrtat nebo psát vlastní poznámky. Věřím, že spousta z nás uvítá tuto tradiční variantu. Klasický průvodce je skvělou četbou, která vás během cesty zabaví. Získáte tak rychlý přehled o destinaci, nejlepších atrakcích, místních restauracích, měně, cenách, a spoustě dalších důležitých věcí. Průvodce si mimo jiné můžete stáhnout i v elektronické podobě do počítače nebo chytrého telefonu. Doporučit můžu cestovatelské průvodce pod značkou LonelyPlanet. Na trhu působí dlouhá léta a cestovatelům poskytuje opravdu kvalitní informace z první ruky.

Důvěryhodnost informaci je tím zásadním bodem, na který si musíte dat opravdu pozor. Kolikrát si na internetu přečtete úplné nesmysly, u kterých vám zůstává rozum stát. Zkuste proto získat informace ze zdrojů, kterým můžete věřit, například od přátel nebo kolegů, které již vámi vybranou destinaci navštívili. Nepochybujte o tom, že se s vámi velmi rádi podělí o veškeré informace a tipy, co během dovolené můžete zažit.