Top 5 nejlepších českých barů

Bar HemingwayVítejte v zemi Pilsner Urquell! Zde můžete narazit na různorodé podniky, od stylových barů po tradiční pivní putiky. Do našeho top výběru jsme zahrnuli ty nejlepší bary a restaurace, kde si v klidu vychutnáte českou Plzeň. Jdeme do toho!

  • 1. Restaurace U Parlamentu. Nevíme jak vy, ale my si myslíme, že je mnohem lepší zamířit do baru s místními obyvateli, než se potýkat s davy turistů. V Parlamentu, baru oblíbeném mezi místními, ochutnáte to nejlepší a nejlevnější pivo v Praze. Mimo jiné, se zde podávají tradiční česká jídla, která rozhodně stojí za ochutnávku. V létě si můžete sednout na terase a užit si trochu sluníčka. Tomu říkáme pohoda!
  • 2. Lokál. Chcete zažit tradiční český pivovar v moderním duchu? Pak vyražte do Lokálu, který má fantastickou moderní atmosféru se zářivě stříbrnými pivními tanky umístěnými po celé restauraci. Pokud nejste veliký fanoušek piva, není čeho se bát! Lokál rovněž nabízí obsáhlou řadu českého likéru a lihovin. Pokud dáte na naše doporučení, objednejte si Ořechovku – místní likér speciálně vyrobený z vlašských ořechů.
  • 3. U Černého vola. Návštěva Pražského hradu je přece nutností, a jen 10 minut chůze od hradu se nachází restaurace U Černého vola. Exteriér budovy je zkrátka nádherný, stavba vznikla hned po druhé světové válce. V době oběda v tomto známém místě potkáte mnoho politiků či vládních činitelů, což se samozřejmě projevuje i na celkovém počtu hostů. Doporučujeme ochutnávku tmavé ho českého piva, k němuž si dopřejte tradiční klobásu či smažený sýr.
  • 4. Pivnice U Vejvodu. Pokud hledáte něco, co je trochu víc low-cost, U Vejvodu je skvělá volba. Zamilujete si staročeskou atmosféru, navíc se jedná o jednu z mála hospod v Praze, kde se stále prodává tankové pivo. Pro milovníky zlatavého moku to znamená, že piva jsou podávána čerstvá přímo z tanku.
  • 5. Bar Hemingway. Pokud jste fanouškem absintu, rumu nebo šampaňského, bar Hemingway vzdává hold legendárnímu spisovateli a jeho oblíbenému likéru včetně lahodné představivosti a uměleckých návrhů. Jistě, můžete si tady dat i jahodové daiquiri, anebo si vybrat z neskutečných 200 druhů rumu na baru.