Restaurace a noční život v Bratislavě

Restaurants and nightlife in BratislavaPokud se chystáte navštívit Českou republiku, nenechte si ujít šanci zavítat i do hlavního města Slovenska, Bratislavy. Pohodlné autobusové a vlakové spoje vás několikrát denně dovezou přímo do centra Bratislavy. Hlavní město Slovenska je oproti Praze klidnější, je tu menší provoz a není zde tolik lidí. Přesto město o víkendech žije, místní obyvatele a turisté se procházejí po uličkách Starého města, a občas se zastaví na pivo v jedné z hospůdek. Přes den můžete vyšplhat na vyhlídku, pokochat se pohledem na staré město a večer se vydat na túru do místních restaurací, barů nebo klubů.

Centrum města večer příjemně překvapí každého, rozhodně se zde nebudete nudit. V uličkách natrefíte na desítky půvabných malých kaváren a barů, jako například Jazz Café ve Ventúrské 5, kde si poslechnete živá vystoupení jazzových kapel. Café Studio Club v Laurinské je příjemnou kavárnou, ale zároveň i barem a klubem ve stylu třicátých let 20.století. Živou hudbu si zde poslechnete téměř každý večer. Milovníky jazzu jistě potěší i bar 17s, který se nachází na Hviezdoslavovém náměstí. Oblíbenou turistickou atrakcí je typický irský pub Dubliner, kde si můžete vychutnat pintu piva u otevřeného ohně nebo jen tak sledovat fotbalový zápas či zpívat karaoke. Hned vedle Dublineru se nachází mexická restaurace El DIablo, která však nabízí i příjemné posezení za barem v přízemí. Laverna je taneční klub v Štefánikově náměstí 14, kde schodiště vede z parketu až na úroveň baru a plastová skluzavka vás vezme zpět dolů.

Hlavní město Slovenska prostě rozhodně stojí za návštěvu. Využijte možnost porovnat Bratislavu s Prahou. Noční život v Bratislavě sice se vám může zdát oproti Praze klidnější, ale bude to pro vás příjemná změna. Prozkoumejte restaurace a bary v srdci Slovenska, ochutnejte slovenské pivo z místních pivovarů a dejte si vydatnou snídani v jedné z venkovních kaváren. Bratislava vás okouzlí svým půvabem a do jejích klidných uliček se zaručeně zamilujete.