Průvodce nočním životem

Nightlife guideVím, že můj názor je hodně subjektivní, jelikož jsem v Praze studoval a nějakou dobu zde byl můj domov. Ale myslím si, že Praha má nejlepší noční život v celé Evropě. Někteří z vás se pravděpodobně budou divit: a co Budapešť, Barcelona, Berlin? To jsou bez pochyb úžasná párty města, ale ani v jednom z nich jsem neměl tak divoké noci jako v Praze. Praha vám prostě nabízí kompletní balíček, co se noční zábavy týče.

A navíc, Praha je oproti ostatním evropským městům nejlevnější! Nikdo přece nechce, aby mu jeden divoký večírek totálně zruinoval peněženku. V Praze o tom vůbec nemusíte mít obavy. V klidu si dopřejete všelijaké alkoholické nápoje podle gusta a nálady, a nemusíte se omezovat tím nejlevnějším pivem v nabídce.

Ale pivo je přesto nejoblíbenějším místním nápojem – ne nadarmo Češi mají největší spotřebu zlatavého moku v celé Evropě. Všude, kam se podíváte, jsou stánky s pivem. Na jaře se pak po celém městě otevírají pivní zahrádky, ta nej je podle mě v Riegrových sadech. Potkáte zde spoustu cizinců a vždy se s někým dáte do řeči.

Nemůžu opomenout ani úžasnou taneční scénu. V Praze je minimálně tucet velkých tanečních klubů světové úrovně, kde se každou noc tančí až do rána. S nostalgií si vzpomínám na divoké večírky, kdy jsem se domu vracel kolem osmé, deváté hodiny ranní a odpoledne jsem ještě musel na přednášky.

Pokud ani pivní zahrádky ani kluby nepatří k vašim oblíbeným a raději zajdete posedět na bar, Praha nabízí mnoho možností právě pro vás. Většina barů v centru města má navíc taneční parkety, kde hraje stylová elektronická hudba. Kdybyste chtěli večer strávit příjemným relaxováním, zavítejte do baru nebo restaurace, kde se podávají vodní dýmky. Je to zážitek z úplně jiného soudku, jen tak si sedět, popíjet koktejl a nechat se omámit krásně vonícím kouřem.

Doufám, že se ode mě necháte přesvědčit a noční život v Praze co nejdřív vyzkoušíte!