Pronájem auta v České republice

Také preferujete pohodlné cestování s jistou mírou samostatnosti? Vůbec se vám nedivím, kdo by se dobrovolně chtěl tahat se skupinou neobratných turistů. Úplně si dokážu vybavit ten přeplněný autobus, který váš zájezd dopraví do turistické destinace u moře. Cesta bez pochyb bude velmi nepohodlná, řidič bude zastavovat tak, jak se mu zachce, spolucestující budou nahlas vyřizovat osobní záležitosti… Taková představa dokáže leckoho odradit od cestování k moři.

Car rentals in Czech RepublicA teď vám představím zážitek z tak trochu jiného soudku. Představte si, že se vydáte na cestu svým vlastním autem. Do kufru pohodlně naložíte vše potřebné, cestou se můžete zastavovat podle vlastní potřeby, můžete třeba strávit celý den v malebné vesničce, na kterou narazíte po cestě. Přespávat budete v rodinných penzionech, potkáte cestou spoustu zajímavých lidí a zkrátka se budete těšit na tu zpáteční cestu, až s nimi znovu hodíte řeč.

Ale co když vlastní auto nemáte? V dnešní době půjčoven to vůbec není problém! Stačí si jen sednout k počítači a do vyhledávače zadat výraz ‘půjčovna aut’. Zaručeně vám vyjede stovka stránek s výsledky a vy si budete moct vybrat půjčovnu, která je vám nejblíž nebo tu, která nabízí nejpříznivější ceny pronájmu.

S jistotou můžu říct, že půjčování aut se řídí občanským zákoníkem České republiky, proto základní pravidla budou ve všech půjčovnách stejná. Kromě uhrazení ceny pronájmu, budou po vás vyžadovat složení kauce, která slouží k pokrytí případných vad. Auto dostanete s plnou nádrži a v takovém stavu byste ho měli i vrátit. V případě, že potřebujete vycestovat za hranice, dostanete k autu také navigaci a českou dálniční známku, ty zahraniční budete pak muset nakoupit po cestě. Pokud si auto budete půjčovat na několik dní nebo týdnů, můžete pak počítat i s výhodnější cenou pronájmu.

Půjčit si auto se rozhodně vyplatí, nadělíte tak sobě i svým blízkým jedinečný zážitek v podobě dovolené vašich snů.