Noční život v České republice: něco pro každého

Karlovy bathNoční život hlavního města České republiky je natolik různorodý, že zaručeně nebudete vědět kam dřív skočit. Nejprve se musíte uvědomit vaše priority. Toužíte po příjemném relaxu v klidném prostředí nebo si přejete užít divoký večírek ve velkém stylu až do ranních hodin? Praha nabídne spoustu možností zábavy dle gusta každého cestovatele a pro každou věkovou kategorii. Útulná kavárna, noblesní bar, alternativní hudební klub nebo koncert živé hudby? Stačí si vybrat!

Nejoblíbenější pražské noční kluby jsou situovány přímo v srdci Starého města, včetně Karlových lázni, které jsou největším klubem ve střední Evropě. Cestující by si měli uvědomit, že sdílení stolu s cizími lidmi není nic neobvyklého, pokud v klubu mají plno a vám se zrovna nechce sedět na baru. Pro ty, co by rádi poznali opravdový noční život, doporučujeme se zapojit do zábavy zvané Pub Crawl. Jedná se o organizované prohlídky pražských nočních podniků, kde vám nabídnou welcome drink a super zábavu po boku místních obyvatel.

Hlavní město Česka se stalo populární evropskou destinací pro rozlučky se svobodou. Snad každý z nás aspoň jednou potkal skupinku podivně oblečených turistů v podnapilém stavu. Není divu, že Praha je tak lákavá, oproti jejich domácím poměrům je vše o hodně levnější, nemluvě o rozmanité nabídce nočních klubů a podniků pro dospěle. Obecně lze říci, že v tanečních klubech Prahy to nejvíc žije ve čtvrtek, pátek a sobotu. V tyto dny za vstup si rozhodně připlatíte, ale obvykle je zdarma od neděle do středy.

Pro klidnější večer a příjemný kulturní zážitek navštivte pražské Národní divadlo. Poslechněte zde jednu z Mozartových oper nebo se pokochejte krásným vystoupením baletního souboru. Milovníci klasické hudby jistě ocení poslech hudby jedné z místních ikon Antonína Dvořáka, například ve Smetanově síni. Pro skutečné hudební fanoušky můžeme doporučit Prahu navštívit v době mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro. Těšit se můžete na klasická hudební vystoupení světové třídy.