Nejlepší pivní bary v ČR

Česká Republika se nachází v epicentru pivní kultury. Dá se očekávat, že na každém kroku narazíte na hořkou chuť zlatavého moku. Je pravda, že pivo je v českých restauracích občas levnější než voda. Je nejoblíbenějším nápojem místních a hlavním lákadlem turistů do české metropole. Pivní kultura se však poslední dobou posouvá na novou úroveň. Otevírají se nové netradiční podniky, jimž se říká pivní bary. Pojďme se podívat na ty nejlepší z nich.

Prague Beer Museum

Prague Beer MuseumToto pivní muzeum je už celkově vyhlášeným podnikem, jež se nachází v centru Prahy. Prague beer museum má dvě pobočky. Jedna se umístila v epicentru nočního života ul.Dlouhá. Tu druhou naleznete kousek od Náměstí míru. Dá se říct, že restaurace v Dlouhé láká víc turistů, místo k sezení bez rezervace tam najdete jen výjimečně. V Belgické je větší klid, chodí sem spíš místní, o pátečních večerech se zde pořádají příjemné koncerty. Obě restaurace se mohou pochlubit více než 50 druhy piva na čepu. Docela nevídaný koncept, jelikož tradičně se v českých restauracích čepuje jedna-dvě pivní značky. V pražském pivním muzeu však můžete ochutnat exkluzivní druhy piv včetně piv ochucených. V létě se v Beer Museum v Dlouhé otevírá venkovní zahrádka, jež nabízí příjemné prostředí typického pražského vnitrobloku.

NuBeerBar

NuBeerBar je relativně novým přírůstkem v rodině pivních barů. Pivnice se nachází v centru Prahy v ulici Balbínová. Denně zde můžete ochutnat až 22 druhů piv včetně limitovaných edicí nebo zahraničních značek. V nabídce najdete například belgický višňový ale či americký ale Sky Apa původem z Plzně. Pivní bar NuBeer je dále výjimečný tím, že v celém prostředí baru platí zákaz kouření. Z hlediska provozovatelů cigaretový kouř brání zákazníkům v dosáhnutí maximálního zážitku z ochutnání piva či ale. Prostředí baru jinak připomíná typickou holandskou hospodu, všude tmavé dřevěné obklady v kombinaci s hrubou omítkou. Specialitou podniku je holandské trapistické pivo La Trappe uvařené v klášteře.