Kam vyrazit, když chcete poznat Českou republiku

Zamilujte se do hlavního města

Při návštěvě nové země je logický ze začátku poznat její hlavní město. V případě České republiky se jedná o Prahu – jedno z nejkrásnějších kulturních center Evropy. Objevte pražské Staré Město, které se zapsalo na seznam světového dědictví UNESCO, užijte si procházku na Karlově mostě a zkuste se neztratit ve čtvrti Malá Strana, která je domovem Pražského hradu, největší světové citadely.

Vyšplhejte na Adršpašsko-Teplické skaly

IF

Pokud máte rádi horolezectví, zamilujete se do Adršpašsko-Teplických skal. Tyto neobvyklé pískovcové skalní útvary tvoří základ přírodní rezervace v severní části České republiky, která je také domovem pro zkroucené kaňony a divokou zvěř obývající okolní lesy.

Moravou na kole

Patří mezi vaše koníčky cyklistika? Pak si půjčte kolo a vyšlapejte si cestu kolem vlnitých kopců, zářících na slunci vinic a historických vesnic na jižní Moravě. Ochutnejte místní moravská vína v prostředí malebných sklípků, jako jsou například Mikulov nebo Valtice. Nebo se vydejte na cestu do Lednicko-valtického areálu, který byl kdysi ve vlastnictví Lichtenštejnského knížectví.

Užijte si pravé dobrodružství v Krkonoších

Ať už Českou republiku navštívíte v létě nebo v zimě, výlet do Krkonoš je nutností. Toto vznešené pohoří, které se prostírá podél česko-polské hranici, nabízí nádherné možnosti pěší turistiky a cykloturistiky v létě, a ještě lepší možnost lyžování v zimě.

Poznejte Kutnou Horu

Prozkoumejte starobylý stříbrný důl a žasněte nad nádhernými nástěnnými malbami v katedrále sváté Barbory v Kutné Hoře. Toto krásné středověké město, které se ocitlo na seznamu světového dědictví UNESCO, jednou soupeřilo s Prahou a dokonce i s Londýnem z hlediska velikosti a významu.

Ocitněte se v pohádkovém prostředí zámků Karlštejn a Konopiště

Česká republika je domovem řady pohádkových hradů, dva nejlepší z nichž jsou na dosah od Prahy. Hrad Karlštejn, založený ve 14.století, vypadá jak z pohádky Walta Disneye. Pohádkový hrad ukrytý v údolí mezi zalesněnými kopci se docela liší od hradu Konopiště. Jedná se o nádherný barokní zámek, poslední rezidenci arcivévody Františka Ferdinanda Rakouského.