Kam se vydat na výlet v České republice

Přestože Češi jsou jedním z menších národů na evropském kontinentu, Česká republika nezklame cestující, kteří touží objevit kouzlo střední Evropy. Vzhledem ke své velikosti – a díky vysoce efektivnímu systému veřejné hromadné dopravy – Českou republiku procestujete snadno a rychle a navíc si cestu moc užijete.

tour in the Czech RepublicHlavní město České republiky Praha se může pochlubit nadměrným množstvím vynikajících atrakcí. Existuje však dostatek atrakcí i mimo Prahu, které stojí za to prozkoumat je autem. Cestou na český venkov se pokocháte nádhernými národními parky, která vás zavedou na přírodní chráněná území. Jeden z těch nejpopulárnějších parků byl pojmenován Česky ráj, tato krásná přírodní oblast se vyznačuje četnými nádhernými skalními útvary se spoustou středověkých hradů. Další oblastí, která stojí za návštěvu, je Národní park Podyjí na Moravě s obrovskou plochou neporušených lesů. Po cestě do národního parku jistě narazíte na staré vesničky a města, která se nezměnila od středověku. Tato malebná oblast je domovem pro krásné staré kostely, paláce a veřejná prostranství, všechna z nich stojí za návštěvu.

Níže vám přinášíme menší seznam atrakcí, doufáme, že vám poslouží pro inspiraci.

  • 1. Pražský hrad. Pro většinu cestovatelů je ústředním bodem návštěvy České republiky. Hrad se nachází v městské čtvrti Hradčany a pochází z druhé poloviny 10. století. Pražský hrad jednou ubytoval římského císaře, v současné době je sídlem prezidenta České republiky.
  • 2. Brněnská katedrála svatého Petra a Pavla. Vysoko nad starým městem Brna je krásná katedrála svatého Petra a Pavla, jedná z nejvýznamnějších kulturních památek České republiky. Kromě svého nádherného exteriéru toto mistrovské dílo vyniká barokním interiérem z 18. století, tato památka zkrátka stojí za prozkoumání.
  • 3. Český Krumlov. Mimořádně dobře zachovalý zámek z 13.století. Zámkový komplex se skládá ze 40 budov, včetně starých paláců, hradních kurtů a zahrad.
  • 4. Lázně v Karlových Varech. Karlovy Vary jsou často označované svým původním jménem Karlsbad. Založené v roce 1358, město po dlouhá léta bylo oblíbenou lázeňskou destinací pro evropskou elitu. Město je také důležitou kulturní destinací, domovem mnoha uměleckých galerií a muzeí, stejně jako populárního Mezinárodního Filmového Festivalu.