Český trh nemovitostí: investoři, pozor!

Czech investorsPraha je hlavním městem České republiky a je také známá jako “město stověžaté.” Praha je oblíbenou turistickou destinací s řadou památek, které stojí za vidění. Existuje zde také mnoho muzeí a zajímavých historických staveb. Jednou z nejpozoruhodnějších staveb je “Tančící dům” vedle Karlova náměstí, při pohledu na tuto budovu se vám zdá, že pozorujete tanec mladého páru. Praha se stala oblíbenou lokalitou pro natáčení filmů, jelikož město neutrpělo tolik ničení ve druhé světové válce. Pražské lokace jsou často používané k replikaci evropských měst. V Praze se konají četné kulturní akce a divadelní představení. Praha je jednoduše městem pro život. Má výborný systém hromadné dopravy, nechybí zde pracovní příležitosti ani možnosti zábavy.

Český trh s nemovitostmi je aktuálně na vzestupu, což se projevuje i na cenách bytů v Praze. Mezi nejpopulárnější lokality mezi investory se řádí Malá Strana, Staré Město a Nové Město. Hodně se investuje i do nemovitostí ve vzdálenějších lokalitách, jako příklad můžeme uvést Hostivař, Letňany nebo Stodůlky. Nemovitosti ve starších pražských čtvrtích jsou okouzlující se středověkými rysy starého města. Potkáte zde dlážděné silnice, starověká nádvoří a bydlet můžete i kousek od Pražského hradu.

Praha čelí velkému zájmu ze strany zahraničních investorů pravě proto, že Česká republika je skvělým místem pro život expatů. Za poslední roky se Praha proměnila na jakousi centrálu zahraničního obchodu, spousta mezinárodních firem má v Praze svá zákaznická centra. Investoři ze zahraničí s ochotou investují do majetku v Praze. Takový byt nebo dům se dá snadno pronajmout buď dlouhodobě nebo krátkodobě a zajistit si stabilní pasivní příjem. V případě krátkodobého pronájmu je Praha perfektní destinací z důvodu velké popularity mezi turisty. Pořízenou nemovitost můžete během pár jednoduchých kroků inzerovat přes portál Airbnb nebo Booking.com. Nemovitost si pěkně nafoťte, vytvořte si profil a na první zákazníky nebudete muset dlouho čekat.

Doufáme, že tento článek vám bude nápomocný a možnost investice si pečlivě zvážíte.