Česká republika – atraktivní destinace pro studenty

Czech Republic - an attractive destination for studentsKdyž se den chýlí ke konci, dojde vám, že Praha je magické město. Není tak sterilní, jako většina evropských metropolí, nevládne zde ani postkomunistický duch. Hlavní město České republiky se jakoby uchytlo někde mezi každodenní realitou a říší legend. Teď nemluvíme jen o těch klasických městských legendách, jako legenda o pražském Golemovi. Máme na mysli především legendy, které se procházely dlážděnými ulicemi ve starém městě, například Franze Kafku.
Máme zde také legendu ambiciózního českého krále Karla IV, který si Prahu vysnil takovou, jak město vypadá dnes (až na množství stánků s rychlým občerstvením, ty přibyly později). Nemůžeme nezmínit ani relativně nedávnou historii, a to strašidlo komunismu, který celou zemi nechal v jakémsi opojení, jehož následky trvají do dnes.

Ale zpět k těm pozitivním věcem, za zmínku rozhodně stojí pivo, které je v České republice levnější než voda (ano, opravdu, nechte se přesvědčit v jakékoliv české hospodě). Na každém rohu narazíte na útulnou kavárnu, kde si vychutnáte ranní snídani, po které se pak vydáte na procházku Prahou. Místní obyvatele jsou velmi tvůrčí a kreativní, umění se pohybuje kolem ve všech možných formách, od těch nejjemnějších jazzových melodií až po ty nejtěžší moderní plastiky. Užívejte si chvíle klidu ve společnosti rodilých Pražáků, budou vám vyprávět další legendy o Praze, a také o tom, jak se město pomalu proměňuje v jednu z typických evropských metropolí, díky rostoucímu počtu obchodů světových značek. Možná se s nimi špatně domluvíte anglicky, ale budou to pravě ty magické momenty, díky nimž celý váš výlet bude stát za to.

Záhadná Praha svým kouzlem láká nejen studenty, ale i jejich rodiče. Pokud se však chystáte na výlet do Prahy se spolužáky z vysoké, nenechte si ujít i bujarou noční zábavu, pražské večírky jsou zkrátka nezapomenutelné! Inspirujte se našimi tipy na nejlepší bary a taneční kluby nejen v Praze, ale i po celé České republice.